Yayıncılar artık Twitch'teki sohbet işlevi aracılığıyla para kazanabilir.

Twitch, sosyal ağ alanında canlı yayınların artan önemini anladı. Canlı yayınlar yalnızca kullanıcı katılımını ve platformda harcanan zamanı artırmakla kalmayıp, aynı zamanda izleyici desteği sağlayan sanal bir para birimi olan Bits gibi mevcut para kazanma özellikleri aracılığıyla içerik oluşturucuların para kazanması için bir yol sağlıyor. 

Yayıncıları daha da güçlendirmek için Twitch, kullanıcıların yorumlarını sohbet penceresinin üst kısmına sabitleme fırsatı için ödeme yapmalarına olanak tanıyan yeni bir hizmet olan Hype Chat'i tanıttı. Popüler içerik oluşturucular genellikle yayınlar sırasında çok sayıda yorum aldığından, izleyicilerin öne çıkması zor olabiliyor. Hype Chat, kullanıcılara daha fazla görünürlük için ödeme yapma seçeneği sunarak bu sorunu çözmeyi amaçlıyor. Şu anda bu özellik, Twitch iş ortağı yaratıcılarına özel olarak sunuluyor. 

Kullanıcılar, 1 ila 500 ABD Doları arasında ödemek istedikleri tutar üzerinde kontrole sahipken, yayıncılar, sabitlenmiş yorumlar için 100 ABD Dolarına kadar minimum ödeme eşiği belirleyebiliyor. Seçilen ödeme, yorumun öne çıkma süresi, karakter sınırları ve farklı görsel görünüm gibi çeşitli faktörleri belirliyor. 

Ödeme görünürlüğü artırabilse de yorumların yine de Twitch'in moderasyon politikalarına uyması gerektiğini unutmamak önemli. Her yorum, Twitch'in AutoMod moderasyon aracı ve sohbet moderatörleri tarafından analiz ediliyor. 

Photo Credits : Photography Courtesy of Twitch© 

With ETX / DailyUp

En çok oynanan oyunlar