Twitch, yetişkin bir kitleyi hedefleyen akışlar için yeni ve daha uygun sınıflandırmaları açıkladı.

Twitch, daha olgun bir izleyici kitlesini hedefleyen akışlar için yeni kategoriler sunarak Roblox'un izinden gidiyor. İçerik moderasyonu, bilindiği üzere genç izleyicileri uygunsuz içeriğe maruz bırakma korkusuyla platformlar, içerik oluşturucular, kullanıcılar ve markalar için önemli bir endişe kaynağı oluşturuyor. 

Roblox kısa süre önce 17 yaş ve üstü kullanıcılar için bir kategori ekledi bunun ardından şimdi de Twitch, yetişkinlere yönelik içeriği daha iyi sınıflandırmak için yeni kategoriler sunuyor. Bu kategoriler, yayıncıların ve izleyicilerinin uygun kanalları bulmasına yardımcı olup, reşit olmayanları korurken reklamverenlerin belirli kitleleri hedeflemesine olanak tanıyor. 

Bu kategori ile birlikte yayıncıların, yetişkinlere yönelik oyunlar, şiddet ve argo dil gibi temalar dahil olmak üzere yayınlarının sınıflandırmasını belirtmeleri gerekiyor. Uygun tanımlayıcıların eklenmemesi uyarılara neden olabiliyor, ancak Twitch kanalları askıya almıyor. Ayrıca, akışların görünürlüğü etkilenmeyeceği ve içeriğin izleyiciler tarafından erişilebilir olmaya devam etmesi sağlanacağı belirtiliyor. Ancak bu yeni sınıflandırmanın, yayıncıların reklam gelirlerini etkileyebiliceğinin de alti çiziliyor. 

En çok oynanan oyunlar