Ubisoft oyunlarda yapay zeka olanaklarını araştırıyor 

Yapay zeka, yüksek maliyetlere rağmen oyunları 'dönüştürmeye' hazırlanıyor 

AFP'ye verdiği samimi röportajda Ubisoft CEO'su, yapay zekânın (YZ) oyun sektöründeki dönüştürücü potansiyelini vurgularken, önemli finansal etkileri konusunda da uyarıda bulundu.  

Fransız oyun endüstrisinin önde gelen isimlerinden Ubisoft'un CEO'su AFP'ye verdiği son röportajda, video oyunlarının hem yaratımını hem de tüketimini yeniden şekillendirmede üretici yapay zekanın dönüştürücü potansiyelinin altını çizdi. Bununla birlikte, bu son teknolojinin benimsenmesiyle ilgili önemli finansal engellerin de altını çizdi.  

Gen AI'nın dönüştürücü etkisini vurgulayan Yves Guillemot, bu teknolojinin oyun ortamlarına nasıl yeni bir soluk getirebileceği ve onları her zamankinden daha dinamik ve canlı hissettirebileceği konusunda heyecanını dile getirdi. Geliştiriciler, yapay zeka odaklı süreçlerden yararlanarak "Assassin's Creed" gibi oyunlarda daha zengin, daha etkileşimli dünyalar yaratabilir ve oyunculara benzeri görülmemiş düzeyde gerçekçilik ve etkileşim sunabilir.  

Ancak Guillemot, üretken yapay zekanın oyun deneyimlerini geliştirmek için önemli bir potansiyele sahip olduğunu kabul etse de, yüksek hesaplama talepleri ve ilgili maliyetler konusunda uyarıda bulundu. Los Angeles'taki etkinlikte konuşan Guillemot, yapay zekanın oyunları daha dinamik ve sürükleyici hale getirerek devrim yaratabileceğini, ancak finansal sonuçların kritik bir husus olduğunu belirtti.  

Photo Credits : Photographie Robyn Beck / AFP©   

With ETX / DailyUp

En çok oynanan oyunlar