Yakın zamanda yapılan bir araştırma oyun ve televizyon arasındaki dinamik ilişkiye ışık tutuyor

Gençlerin artık oyun oynamaya televizyon izlemekten daha fazla zaman ayırdığını biliyor muydunuz? 

Eğlence alışkanlıklarındaki önemli bir değişimle, gençler artık oyun oynamaya televizyon izlemekten daha fazla zaman ayırıyor.  

YPulse tarafından yakın zamanda yapılan bir anket, genç Amerikalılar, özellikle de gençler arasında medya tüketim alışkanlıklarında önemli bir değişim olduğunu ortaya koyuyor. Anket, video oyunlarının popülaritesinin televizyonu geçtiğini ve günlük yaşamlarının baskın bir parçası haline geldiğini gösteriyor. Bu eğilim, video oyunlarının sağlamak için benzersiz bir konuma sahip olduğu etkileşimli ve sürükleyici deneyimlere doğru daha geniş bir hareketi vurgulamaktadır.  

Nitekim araştırma, 13-17 yaş grubundaki gençlerin bilgisayar ve konsollarında haftada ortalama 14 saatten fazla oyun oynadıklarını gösteriyor. Buna ek olarak, haftada 6,5 saatlerini akıllı telefonlarda oyun oynamaya ayırıyorlar ki bu da TV programlarını izlemeye ayırdıkları süreye denk geliyor. Bu eşitlik, pasif TV izleme yerine etkileşimli oyun deneyimlerini giderek daha fazla tercih eden gençler arasında eğlence tercihlerindeki değişimin altını çiziyor.  

Bununla birlikte, oyun gençlerin hayatında önemli bir yer tutsa da, özellikle popüler video oyunlarına dayanan içerikler söz konusu olduğunda, televizyonun hala kendi cazibesini koruduğunu belirtmek önemlidir. Oyunların yükselişine rağmen gençler, özellikle de keşfetmeyi sevdikleri sanal dünyalardan ilham alan dizi ve filmleri izlemekten keyif almaya devam ediyor. 

Photo Credits : Photographie CasarsaGuru / Getty Images©  

With ETX / DailyUp

En çok oynanan oyunlar