Jonathan Nolan, televizyon için ana ilham kaynağı olarak video oyunlarını tanımlıyor.

Ünlü televizyon dizileri olan "Westworld" gibi çalışmalarıyla tanınan ödüllü film yapımcısı Jonathan Nolan, video oyunlarını televizyon hikaye anlatımının önde gelen ilham kaynaklarından biri olarak tanımladı. 

Jonathan Nolan'a göre, video oyunlarında bulunan sürükleyici anlatılar, karmaşık karakterler ve etkileşimli unsurlar, televizyon dünyasında hikayelerin anlatımını derinden etkiledi. Gerçekten de, video oyunlarının Hollywood hikaye anlatıcılığı için başlıca ilham kaynağı haline gelmek üzere olduğunu ima ederek cesur bir açıklama yaptı. Sözleri, post-apokaliptik rol yapma oyunu "Fallout"un uyarlamasının çok beklenen yayın tarihinden sadece birkaç gün önce geldi, ki bu da yakında yayına girecek. 

Hatırlatma olarak, Nolan ve eşi Lisa Joy, dizinin geliştirilmesinde yakın iş birliği yaptılar. Birlikte, çıkışlarında geniş çapta övgü ve takdir toplayan ünlü televizyon dizisi "Westworld"ün yaratıcı zekalarıdır. 

Dolayısıyla, "Fallout" ile Nolan, popüler video oyunu serisinin zengin ve geniş dünyasını ekranda hayata geçirmeyi amaçlıyor. Bunu, etkileyici anlatısı ve etkileşimli oyun öğeleriyle kullanarak büyüleyici bir izleme deneyimi yaratmak için kullanıyor. 

Photo Credits : Photographie Indranil Mukherjee / AFP©  
With ETX / DailyUp

En çok oynanan oyunlar