Square Enix Final Fantasy VII evrenini bir üçlemeye dönüştürüyor

Oyun topluluğu arasında, "Final Fantasy VII Rebirth "ün yakında piyasaya sürülmesine odaklanan, elektrik gibi çatırdayan bir beklenti havaya nüfuz etti.  

"Final Fantasy VII" yeniden canlandırılmış bir biçimde geri dönerek hem eski hem de yeni izleyicileri kendine bağlarken, oyun dünyası kendini gelgitli bir nostalji dalgasının içinde buldu. Sevilen rol yapma klasiğinin bu çağdaş uyarlaması, aziz hatıralara yeni bir soluk getirerek dünyanın dört bir yanındaki hayranların coşkusunu yeniden alevlendirdi.  

Serinin arkasındaki Japon güç merkezi Square Enix, "Final Fantasy VII" için cesur bir yol seçti. Basit bir remaster yerine, 1997 tarihli başyapıtlarını bir üçleme olarak yeniden hayal etmek için iddialı bir yolculuğa çıktılar. Orijinal oyunun PlayStation konsolunda elde ettiği muazzam başarı düşünüldüğünde bu cesur bir hamleydi. 

Polonyalı fotoğrafçı Bartosz Glowacki verdiği bir röportajda dünya çapında sayısız hayranın duygularını yineledi. Son bölüm için derin bir beklenti içinde olduğunu ifade eden Glowacki, orijinal oyunu oynamak için "deli gibi zaman" harcadığını açıkladı. Sözleri, yıllar boyunca birçok kişinin Final Fantasy VII destanıyla kurduğu derin duygusal bağı dokunaklı bir şekilde hatırlattı.  

Photo Credits : Photographie RICHARD A. BROOKS / AFP©

 With ETX / DailyUp

En çok oynanan oyunlar