Microsoft çok stratejik bir hamleyi duyurdu 

Xbox'a özel dört oyun, konsol üreticilerinin uzun süredir tercih ettiği geleneksel münhasırlık modelinden bir sapma anlamına gelen önemli bir değişiklikle rakip oyun platformlarına gitmeye hazırlanıyor.  

Microsoft tarafından duyurulan bu hamle, Xbox oyunlarının erişimini genişletmeyi ve oyun topluluğu içinde daha fazla kapsayıcılığı teşvik etmeyi amaçlayan daha geniş bir stratejiye işaret ediyor. Xbox başkanı Phil Spencer'ın belirli oyunların Xbox platformunun ötesine genişletilmesine ilişkin duyurusunda hangi oyunların bu değişime dahil edileceği belirtilmemiş olsa da, The Verge tarafından aktarılan kaynaklara göre, bu geçişi yapacak dört önemli oyun "Hi-Fi Rush", "Pentiment", "Sea of Thieves" ve "Grounded".  

Son yıllarda Microsoft, Sony'nin PlayStation konsollarının sert rekabetiyle karşı karşıya kaldı ve Xbox satışları rakibinin gerisinde kaldı. Microsoft, Xbox'a özel seçkin oyunları rakip platformlarda da sunarak erişim alanını genişletmeyi ve daha geniş bir oyuncu kitlesine hitap etmeyi amaçlıyor. Bu stratejik değişim sadece Xbox oyunları için potansiyel müşteri tabanını genişletmekle kalmıyor, aynı zamanda Microsoft'u son derece rekabetçi konsol pazarında daha etkili bir şekilde rekabet edebilecek şekilde konumlandırıyor.  

Şirket, oyun ekosistemini yenilemeye ve geliştirmeye devam ederken, giderek daha fazla birbirine bağlanan ve dijitalleşen bir dünyada oyunun geleceğini şekillendirmeye hazırdır.  

Photo Credits : Photography Frederic J. BROWN / AFP©  

With ETX / DailyUp

En çok oynanan oyunlar