"Call of Duty" 13-24 yaş grubu için en çok tercih edilen video/mobil oyun

Genç nesiller video oyunları dünyasını coşkuyla kucakladı ve yakın zamanda Kuzey Amerika'da yapılan bir anket, oyun platformundan bağımsız olarak Z Kuşağı arasında büyük bir favori olduğunu ortaya koydu.

Sürekli evrim geçiren video oyunları dünyası, yeni donanım, içerik ve formatlarla birlikte dönüştürücü bir dalgalanma yaşıyor. Geleneksel konsollar hakimiyetini sürdürmeye devam ederken, mobil video oyunları alanında genç neslin hayal gücünü büyüleyen yadsınamaz bir fırtına esiyor. YPulse tarafından kısa süre önce yayınlanan rapor, 13-24 yaş arası gençlerin tercihlerini inceleyerek yalnızca oyun seçimlerine değil, aynı zamanda bu tercihlerin ardındaki motivasyonlara da ışık tutuyor.

Rapor, genç demografinin çeşitli ve dinamik zevkleri hakkında bilgiler sunarak, oyun favorilerinin çok yönlü bir goblenini ortaya koymakta. Gerçekten de, "Call of Duty "ye duyulan yaygın ilgi, serinin kalıcı cazibesinin ve modern oyun topluluğunun tercihleriyle rezonansa girme yeteneğinin altını çiziyor. İster konsollarda, ister bilgisayarlarda veya diğer oyun platformlarında oynansın, oyunun sürükleyici hikaye anlatımı, dinamik oynanışı ve rekabetçi çevrimiçi modları, genç demografinin tercihi olma statüsünü sağlamlaştırmıştır.

"Fortnite" ve "Roblox "un genç demografik grup arasında ikinci ve üçüncü sırayı aldığı, "Grand Theft Auto V" ve daha geniş kapsamlı "Grand Theft Auto (GTA) serisinin" ise daha yaşlı oyuncuların ilgisini çektiği kaydedildi.

Photo Credits : Photography CasarsaGuru / Getty Images©  

With ETX / DailyUp

En çok oynanan oyunlar