E3 video oyun fuarının büyük sahnesi perdeyi kapatma kararını açıkladı

Bir zamanlar oyun meraklıları için heyecan verici bir merkez olan E3 video oyun fuarının büyük sahnesi, perdeyi kapatma kararını açıkladı. Bu, oyun endüstrisinin en çok beklenen etkinliklerinden birinin manzarasında önemli bir değişime işaret ediyor.

Entertainment Software Association (ESA) Başkanı ve CEO'su Stanley Pierre-Louis, oyun endüstrisinde önemli bir değişikliğe gidildiğini duyurdu. Yirmi yılı aşkın bir süredir ABD ve küresel video oyun sektörü için bir odak noktası haline gelen ESA, ikonik Electronic Entertainment Expo (E3) fuarına son verme kararı aldı.

Hatırlatmak gerekirse, ESA çeyrek asrı aşkın bir süredir, 1995 yılından bu yana sürdürülen ve ağırlıklı olarak Los Angeles şehrinde düzenlenen bir gelenek olan yıllık büyük buluşmanın arkasındaki itici güç olmuştur. Ancak etkinlik 2020 yılında Covid-19 salgını nedeniyle ani bir kesintiye uğradı. ESA, katılımcıların güvenliğine ve refahına öncelik vererek, o yılki fiziksel buluşmayı iptal etme gibi zor bir karar aldı.

Nitekim Stanley Pierre-Louis, ESA'nın birincil odak noktasının ve önceliğinin üye şirketlerin ve sektöre kendini adamış işgücünün çıkarlarını savunmak olduğunu vurguladı.

 

Photo Credits : Photography FREDERIC J. BROWN / AFP©

With ETX / DailyUp

En çok oynanan oyunlar