Discord yeni bir özellik açıkladı!

Büyük haber geldi! Discord kullanıcılarının oyun oturumlarını zahmetsizce ve doğrudan Xbox konsollarından aktarmaları mümkün olacak.

Oyuncular, Discord'un bu yeni özelliği geliştirdiğini öğrenmekten mutluluk duyacaklar. Xbox Serisi X | S kullanıcılarının yanı sıra Xbox One sistemlerinin oyun oturumlarını doğrudan Discord'a yayınlamasına izin verecektir.

Bu yeni özellik, sosyal platform ve konsol arasındaki kalıcı işbirliğinin başlangıç adımı olarak görülüyor. Discord'un bir blog gönderisine göre, bu yeni özellik platform kullanıcıları tarafından en sık talep edilenler arasındaydı.

Bir hatırlatma olarak, Eylül 2022'de Discord, kullanıcıların Xbox konsollarından arkadaşlarıyla sohbet etmelerini kolaylaştıran benzer işlevleri zaten tanıtmıştı. Nitekim, Discord meraklıları kişisel bilgisayarlardan ve mobil cihazlardan eşit derecede canlı video oyunları yayınlayabilirler. Bu nedenle, çok sayıda oyuncu bir oturumda yer alırken oyun yoldaşlarıyla sohbet etmek için Discord'u sorunsuz bir şekilde kullanabiliyor.

En çok oynanan oyunlar