Gençler film izlemek yerine video oyunları oynamayı tercih ediyor

Sürekli olarak gelişmeye devam eden günümüz dünyasında, gençlerin hobileri söz konusu olduğunda oldukça az tercihleri olduğunu görülüyor. Size göre video oyunları ve filmler arasında hangisinin kazandığını düşünüyorsunuz?

Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılan yakın tarihli bir araştırmaya göre, Z kuşağı konsollarda oyun oynamayı film izlemekten çok daha fazla ilgi duyuyor. YPulse tarafından hazırlanan Oyun raporu, ankete katılan bireylerin şaşırtıcı bir şekilde % 95'inin video oyunları oynamaya başladığını, bunların % 78'inin haftalık veya daha sık olarak bunu yaptığını ortaya koyuyor.

Sonuç olarak oyun, gençler arasında son derece popüler bir etkinlik olduğu ortaya çıktı ve genellikle film izlemek için harcanan zamanı geçti. Kasım 2022'de araştırılan 13 ila 39 yaşları arasındaki yaklaşık 1.500 Amerikalıdan oluşan bir örneğe dayanan araştırma, katılımcıların konsollarda oyun oynamak için haftada ortalama yedi saat harcadıklarını ve film izlemeye sadece altı saat ayırdıklarını gösterdi. Sinema filmlerinin cazibesine rağmen, televizyondaki şovları ve dizileri izlemek için haftada ortalama sekiz saat ayırıyorlar.

Televizyon genç izleyicileri büyülemeye devam ederken, bu eğlenceye sıklıkla çevrimiçi oyunlar oynamak veya Netflix ve TikTok gibi içerik platformlarına göz atmak gibi diğer etkinlikler eşlik etmektedir

Photo Credits : Photography eldar nurkovic / Shutterstock© 

With ETX / DailyUp

En çok oynanan oyunlar