"Viola the Bird" : Sizi müzisyene dönüştürecek bir video oyunu

Yeni başlayanların müzik öğrenme yolculuklarında ilerlemelerini sağlayacak birçok uygulama var. En son olarak " Viola the Bird" adlı oyun, benzersiz bir enstrüman deneyimi sunmaktadır.

"Viola the Bird" adlı bu uygulama, bir dizi eğlenceli egzersiz ile herkesin çello becerilerini geliştirmesini sağlayacaktır. Bu oyunu oynamak için müzik teorilerini veya bir yayı nasıl düzgün bir şekilde tutacağınızı bilmenize gerek yok. Mor tüylü karikatürize görünümlü bir devekuşu bununla ilgilenecektir.

Bu kuş benzeri karakter, ekranda müzik notaları görünürken çello ve yayı tutar. Oyuncu daha sonra akorları kukla enstrümanla çoğaltmak için farelerini sola ve sağa hareket ettirmelidir. İlk başta, çoğunu kaçırabilirsiniz ama müzik ve ritime daha fazla konsantre olduğunuzda oyuna karşı ilginiz artacaktır.

"Viola the Bird" yapay zeka tarafından üretilen bir yaylı çalgılar orkestrası yardımıyla doğaçlama becerilerinizi test etme fırsatı sunar. Google Sanat ve Kültür web sitesinde ücretsiz olarak mevcuttur.

"Viola the Bird" oyununu tasarlamak için David Li, Ashok Klouda, Peter Wilson ve Elizabeth Goble dahil olmak üzere çeşitli çellist ve kemancılarla işbirliği yapıldı. Sonuç ise: hem genç hem de yetişkin müzisyenleri memnun edecek bir sanal müzik oyunu.

En çok oynanan oyunlar