Microsoft'un “Starfield”e milyarlarca yatırım yaptığını biliyor muydunuz?

Hayranları yıllarca sınırda tutan bir video oyunu olan "Starfield" nihayet küresel ölçekte lansmana hazırdı.

Hollywood gişe rekorları kıran yapımdan büyük bir beklenti var. Gerçekten de, bu oyunun başarısına milyarlarca yatırım yaptıkları için Microsoft için riskler inanılmaz derecede yüksekti.

“ Starfield ” böylece teknoloji devinin oyuncuları Xbox abonelik hizmetine ikna etmek için stratejik hareketini temsil etmekteydi. Microsoft, küresel değeri $ 200 milyar olan oyun sektörüne büyük yatırımlar yapmıştı. Bu yatırımlar sadece göz kamaştırıcı değil, aynı zamanda şirketin uzun vadeli oyun stratejisi için de çok önemliydi.

"Starfield"ı 100 üzerinden 87'lik etkileyici bir Metacritic derecesi çevrelemekteydi. Bu derecelendirme, eleştirmenler tarafından oynanan erken oyunlardan ve oyuncular tarafından oluşturulan son derece olumlu YouTube videolarının bir sonucudur.

Stüdyo, keşfetmek için şaşırtıcı 1.000 gezegen sunan bir oyun olan "Starfield" ın onlarca yıl boyunca bir ömrün tadını çıkaracağı beklentisini dile getirdi. Bu iyimserlik, yapay zekadaki hızlı ilerlemeyle desteklenmiş ve oyun içi karakterlerin oyuncuların eylemlerine ve diyaloglarına oldukça gerçekçi bir şekilde yanıt vermesini sağlamıştır. Bu gelişmeler, zamanın ötesine geçen sürükleyici oyun deneyimleri vaadini taşıyordu.

 

Photo Credits : Photography Courtesy of Bethesda© 

With ETX / DailyUp

En çok oynanan oyunlar