"Call of Duty: Modern Warfare III" in küresel lansmanı 10 Kasım'da yapılacak

Oyun ve teknolojinin sürekli gelişen alanında, inovasyon sınır tanımıyor. İşte bu alandaki son gelişme; Activision, "all of Duty: Modern Warfare III" lansmanı ile yeni bir çağ başlatacak.

Bu sistemi ayıran şey, gerçek zamanlı ses sohbetleri sırasında nefret söylemi örneklerini hızlı bir şekilde tespit etmek için tasarlanmış AI kullanımıdır. Böylece, 10 Kasım sadece en son "Call of Duty" video oyununun değil, aynı zamanda oyun deneyiminde yeni bir "oyuncunun" piyasaya sürülmesine işaret etmektedir.

Ancak, açılış beta testi 30 Ağustos'ta Kuzey Amerika'da "Call of Duty: Modern Warfare II" ve "Call of Duty: Warzone" un yer aldığı bir testte gerçekleşti".

Aslında Activision, oyun lansmanının yanında AI odaklı bir sesli sohbet moderasyon sistemi sunuyor. Modulate tarafından üretilen bir AI moderasyon teknolojisi olan ToxMod tarafından desteklenen bu sistem, toksik konuşmayı gerçek zamanlı olarak aktif olarak algılayacak ve uygulayacaktır. Bu, resmi blogda ayrıntılı olarak açıklandığı gibi nefret söylemi, ayrımcı dil, taciz ve daha fazlasını içermektedir.

Dijital alanda AI, kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği denetlemek için yaygın bir araç haline gelmiştir. Tipik olarak, platformlar kullanıcılar tarafından belirlenen belirli kelimeleri filtrelemek için AI kullanır. Bununla birlikte, bir internet kullanıcısı alt kümesinin bu denli gelişimini görmek de oldukça etkileyicidir.

En çok oynanan oyunlar