Video oyunu endüstrisinde AI devrimi: çeşitli değişiklikler oluyor

Video oyunu endüstrisinin en büyük etkinliklerinden biri olan Gamescom'da yapay zeka dikkat çekiyor. AI, hikayeler hazırlamak ve tüm oyunları kodlamaktan kavramları animasyonlara dönüştürmeye kadar birçok alanda merkezi bir rol oynuyor.

Video oyunu endüstrisindeki AI devrimi, oyuncuların dikkatle ilerlemesini sağlıyor. Birbirini etkileme potansiyeline sahip oyun endüstrisinde, bu yeniliği çevreleyen bir kontrol duygusu da var.

Bir hatırlatma olarak, AI'nın yetenekleri, metnin anlık resimlerini üreterek üreticilerin Julien Millet (AI mühendisi ve United Bits Game stüdyosunun kurucusu ) tarafından vurgulandığı gibi yaratıcı vizyonlarını etkili bir şekilde aktarmalarını sağlamaktadır. Geliştiriciler böylece duyarlı oynatılamayan karakterler ve otomatik görüntü, kod ve oyun senaryoları dahil olmak üzere çeşitli AI uygulamalarını keşfedebilirler.

Bununla birlikte, AI tarafından oluşturulan görüntüler, dijital yaratılmadan önce geleneksel olarak video oyunu dünyasını hayal eden konsept sanatçılarının çalışmalarına meydan okuma potansiyeline sahiptir. Geniş sanal alemler oluşturmak için AI kullanımının, yaratılmasında kullanılan orijinal görüntüler üzerinde fikri mülkiyet haklarının iddialarıyla çatışabileceğini de belirtmek önemlidir.

Photo Credits : Photography INA FASSBENDER / AFP© 

With ETX / DailyUp

En çok oynanan oyunlar