Final Fantasy'nin zengin hikaye anlatımı ve renkli karakterleri, onu en çok satan oyun serilerinden biri haline getirdi

Büyüleyici anlatıları ve steampunk hava gemileriyle tanınan ikonik video oyunu serisi Final Fantasy, otuz yılı aşkın bir süredir hayranları büyülemeye ve beğeni toplamaya devam etti. Final Fantasy XVI'nın merakla beklenen gelişinin ardından, haydi bu son derece başarılı Japon dizisi hakkında anlaşılması gereken beş temel unsura bakalım.  

1987'de Nintendo'nun orijinal konsolundaki mütevazi başlangıcından bu yana, Final Fantasy, fantastik mecazları bilim kurgu unsurlarıyla harmanlarken, 2D canavar savaşlarından gerçek zamanlı savaş oyununa dönüştü. 1997'de Final Fantasy VII ile Sony PlayStation'ına geçiş oyunun popülerliğinin artmasında çok önemli rol oynadı, seriyi sürükleyici 3D grafikleri ve büyüleyici hikayesiyle adeta bir yeni popülerlik seviyesine taşıdığına da unutmamak gerek.  

Seri, genellikle klasik konserlerde icra edilen olağanüstü müzikleriyle de beğeni topladı. Ancak "Final Fantasy: The Spirits Within" gibi film uyarlamaları karışık eleştiriler aldı. Buna karşılık, franchise, 2002'de Final Fantasy XI ile başlayarak ve sonrasında özel bir hayran kitlesiyle Final Fantasy XIV'ü yeniden canlandırarak çevrimiçi çok oyunculu oyunları başarıyla keşfetti.  

Final Fantasy XVI sürümünden önce oyuncular, oyunun "Game of Thrones" ve Batılı fantezi klasiklerinden etkilenen modern bir aksiyon-macera oyunu olarak övülen demosunun tadına çıkardılar. Yapımcı Naoki Yoshida, müstehcen içerik ve sansürlenmemiş şiddet içeren daha olgun bir deneyim hedeflemişti. Final Fantasy'nin süregelen gelişimi, dünya çapındaki oyuncuları büyülemeye devam ediyor. 

Photo Credits : Photography Philip FONG / AFP© 

With ETX / DailyUp

En çok oynanan oyunlar