Vision Pro kulaklığı tanıtıldı

Apple, Facebook'un sahibi olan Meta ile rekabet etmeyi amaçlayan ilk karma gerçeklik kulaklığı Vision Pro'yu tanıtarak önemli bir ürün duyurusu yaptı.  

Karma gerçeklik pazarı öncelikle video oyuncularını ve teknoloji meraklılarını cezbetmiş olsa da, Apple bu alanda da kendinden söz ettirmek istiyor. $ 3.499 fiyatla önümüzdeki yılın başlarında ABD'de piyasaya sürülecek olan Vision Pro, olumlu tepkiler aldı.  

Apple CEO'su Tim Cook, bu düzey bir performansı sadece Apple'ın sunabileceğini belirterek rakiplerinin aksine Vision Pro, kullanıcılara sanal öğeleri fiziksel ortamlarıyla birleştiren bir deneyim sunarak karışık gerçeklik teknolojisi sunmaya odaklanıyor.  

Şık tasarımı ve minimalizme verdiği önem ile Apple, diğer sanal gerçeklik kulaklıklarındaki konfor sorununun üstesinden gelmeyi hedefliyor. Kullanıcının gözlerine harici bir ekrana yansıtarak Apple, daha kesintisiz ve sürükleyici bir deneyim yaratmayı planlıyor. Bu lansman ile Apple, kısa süre önce Quest sanal gerçeklik başlığı hattını genişleten Meta ile kendisini bir yarışın içine soktu. 

Photo Credits : Photography JOSH EDELSON / AFP© 

With ETX / DailyUp

En çok oynanan oyunlar